AGD w kuchni – wolnostojące czy do zabudowy?

Kuchnie w dzisiejszych czasach wyglądają zdecydowanie inaczej niż jeszcze kilka lat temu. Obecnie stawia się na harmonijną aranżację tego pomieszczenia, jego funkcjonalność oraz estetyczne wykończenie. Wiele osób więc zastanawia się, które sprzęty AGD warto ukryć pod eleganckim frontem i jak to zrobić?

Jaki sprzęt wybrać do zabudowy?

Na rynku różnego rodzaju sprzętów AGD do zabudowy jest wiele – niemal każde urządzenie znajdziemy również w takiej wersji. Na co warto się zdecydować?

Piekarnik – niezależnie czy wybierzemy piekarnik gazowy, czy elektryczny, możemy zdecydować się na estetyczne schowanie go między szafki kuchenne. Podobnie jak płyta indukcyjna jest on najchętniej wybieranym urządzeniem do zabudowy.

Okap – samodzielnie wiszący okap nad kuchenką niekiedy nie wygląda zbyt schludnie. Natomiast modele, które ukryte są w szafce, prezentują się elegancko i ponadczasowo. Wybór tego sprzętu do zabudowy pozwala na dopasowanie idealnego wymiaru do naszej kuchenki.

Zmywarka – można zdecydować się model częściowo zintegrowany, który posiada panel sterowania widoczny na zewnątrz. Alternatywą jest zmywarka całkowicie zintegrowaną, której cały przód ukryty jest za frontem.

Lodówka – tego typu duże AGD zabudowane pod pasujących frontem jest gwarancją estetycznego wyglądu całej kuchni. Zabudowa lodówki jest jednak nieco bardziej skomplikowana, ze względu za zapewnienie odpowiedniego przepływu powietrza. Warto też pamiętać, że zabudowane lodówki zazwyczaj mają mniejszą pojemność.

Sposoby zabudowy sprzętów AGD

Po podjęciu decyzji, który sprzęt AGD posłuży do zabudowy, warto się także zastanowić nad jego rozmieszczeniem oraz sposobem montażu. Większość urządzeń może być zamontowane pod blatem – na przykład piekarnik czy zmywarka. Alternatywą są sprzęty AGD w słupku, które mogą znajdować się na różnych wysokościach – w ciągu takim warto, aby znalazła się mikrofalówka. Montując lodówkę, warto pamiętać, aby nie stała blisko piekarnika, ani płyty do gotowania.

Możesz również polubić…