Remont elewacji – kiedy warto go wykonać?

Elewacja w Twoim domu nie wygląda już zbyt dobrze? A może konieczne jest docieplenie ścian? Sprawdź, kiedy warto przeprowadzić remont elewacji domu jednorodzinnego!

Remont elewacji – termoizolacja i estetyka

Elewacja domu jednorodzinnego to nie tylko ładny wygląd budynku. Również pełni ona funkcję praktyczną. Właściwie docieplona elewacja pozwala na zmniejszenie strat ciepła w budynku, a tym samym również pozwala na minimalizację rachunków za ogrzewanie.

Najczęściej remonty elewacji planowane są w starszych domach, które budowane były przed laty. Wówczas budynków standardowo nie ocieplano, dlatego też są one bardzo drogie w ogrzaniu. Dzisiaj koszty te są jeszcze wyższe, biorąc pod uwagę fakt, że ceny opału, gazu, prądu cały czas idą w górę.

Także do remontu elewacji powinny skłonić:

  • odpadanie tynków
  • zawilgocenie tynków
  • zazielenienie tynków
  • pleśnienie ścian w domu

W związku z tym decyzja o remoncie elewacji na pewno będzie decyzją dobrą – dzięki niej można nie tylko zmienić wygląd elewacji budynku, ale również można sprawić, że będzie on cieplejszy, a tym samym tańszy w eksploatacji!

Remont elewacji – ważne warunki pogodowe

Warto pamiętać o tym, że remont elewacji powinien być prowadzony przy sprzyjających warunkach pogodowych. Szczególnej ochrony wymaga warstwa dociepleniowa. Prac nie powinno prowadzić się przy deszczowej pogodzie, ponieważ zawilgocone materiały obniżą skuteczność termoizolacji.

Również należy przestrzegać zasad prac pod kątem temperatury zalecanych przez producentów materiałów budowlanych.

Aby zmniejszyć szkodliwy wpływ czynników atmosferycznych, stosuje się także odpowiednie siatki zabezpieczające.

Remont elewacji – wybierz specjalistów w tym zakresie

Remont elewacji to inwestycja, którą warto powierzyć specjalistom w tym właśnie zakresie.

Firma wykonująca usługi elewacyjne Łódź, będzie mogła wówczas przeprowadzić wstępne oszacowanie kosztów remontu, doradzić w doborze najlepszych technologii, a potem wykonać wszystkie czynności – od naprawy ścian, przez docieplenie, a skończywszy na tynkowaniu oraz malowaniu elewacji.

Możesz również polubić…