Łóżko jako duży schowek. Podnoszony stelaż, szuflady – co wybrać?

Łóżko może nie tylko służyć do spania, ale również doskonale sprawdzi się jako duży schowek. Jaki system przechowywania w łóżku będzie najwygodniejszy? Zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradami!

Przestrzeń pod łóżkiem doskonale nadaje się do przechowywania. Można umieścić tam między innymi używaną do snu pościel, zapasowe poszewki, poduszki, ale także nieużywane obecnie ubrania i wiele innych przedmiotów.

Łóżko z miejscem do przechowywania

W sprzedaży można znaleźć łóżka, które wyposażane są przez producentów w miejsce do przechowywania. Stosowane są wtedy różne systemy, dlatego warto zapoznać się z nimi bliżej przed podjęciem swojej decyzji, ponieważ każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy.

Systemy przechowywania stosowane w łóżkach:

  • szuflady – umieszczane po łóżkiem, najczęściej na kołkach dla wygodniejszej obsługi
  • podnoszony stelaż – unoszony w górę na specjalnych podnośnikach, podnosi się wtedy cały materac

Szuflady są wygodne w stosowaniu, ponieważ wystarczy tylko wysunąć je spod łóżka. Warto wybrać meble z krytymi szufladami – wtedy znajdujące się w nich rzeczy są zabezpieczone przed zakurzeniem. Gdy szuflady są odsłonięte, lepiej umieścić je w dodatkowych pokrowcach, na przykład próżniowych, które pozwalają na oszczędzanie miejsca.

Z kolei podnoszony stelaż daje więcej miejsca do przechowywania, ponieważ wykorzystuje całą przestrzeń pod łóżkiem. Jego obsługa nie jest jednak tak komfortowa, a także podnoszenie i opuszczanie stelaża powoduje bałagan w pościeli na materacu.

Dodatkowe szuflady i pojemniki pod łóżko

Do łóżka bez szuflad i systemów z podnoszonym stelażem można także samodzielnie dobrać akcesoria do przechowywania. Najczęściej stosowane są dodatkowe pojemniki, na przykład plastikowe skrzynki lub pojemniki tkaninowe. Także można dokupić wysuwane szuflady na kółkach. Dostępne są różne rozmiary i kształty.

Także warto zdecydować się wtedy na takie pojemniki i szuflady, które są zamykane, aby zabezpieczyć znajdujące się w nich przedmioty przed zabrudzeniem.

Możesz również polubić…