Opakowania papierowe – alternatywa dla foliowych reklamówek

Coraz większy nacisk kładziemy na środowisko naturalne. Jednym ze sposobów, który pomaga w jego ochronie, jest zrezygnowanie z reklamówek foliowych na rzecz opakowań wykonanych z papieru.

Foliowe reklamówki są tanie, łatwe w produkcji, a także wytrzymałe oraz odporne na wilgoć. Z drugiej jednak strony są również szkodliwe dla środowiska naturalnego – nie są biodegradowalne, a wielu z nich nie można przetworzyć i nadają się wyłącznie do spalenia lub na wysypisko śmieci.

Dzisiaj, gdy ochrona środowiska, a także powiązany z nią ruch zero waste są coraz bardziej popularne, przejście na opakowania przyjazne dla natury jest nie tylko posunięciem ekologicznym, ale także ma duże znaczenie marketingowe.

Papier zamiast plastiku to także lepszy wizerunek!

Konsumenci, którzy chcą zadbać o środowisko naturalne, najczęściej rezygnują z kupowania produktów w plastikowych opakowania. Także rezygnują z nich wtedy, gdy mają dostać je gratis przy zakupach.

Dla firmy najkorzystniejszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie zamiana reklamówek foliowych na opakowania papierowe, które równie dobrze mogą pełnić swoją funkcję. Producenci oferują reklamówki papierowe w różnych formatach, także ze specjalnymi wzmocnieniami, dzięki czemu doskonale nadają się one do przenoszenia nie tylko lekkich, ale i cięższych zakupów.

Opakowania papierowe także nadają się do personalizacji, czyli można umieścić na nich różnego rodzaju nadruki, na przykład logo firmy. Takie torebki mogą wtedy pełnić dodatkową funkcję reklamową.

Gdzie zamówić opakowania papierowe?

Aktualnie produkcją i sprzedażą opakowań papierowych zajmuje się wiele firm, które mogą dostarczyć klientom indywidualnie zaprojektowane torebki wykonane z różnych typów papieru.

Zamówienia na opakowania papierowe, również z usługą personalizacji, można składać również przez internet lub telefonicznie. To najwygodniejsze rozwiązanie dla tych przedsiębiorców, dla których liczy się czas. Wykonane zgodnie z projektem opakowania mogą być dostarczone pod wyznaczony adres już po kilku dniach.