Przestronne wnętrza – nastawiają pozytywnie

Dekoracja wnętrz jednym przychodzi z łatwością, a inni decydują się na skorzystanie z usług doświadczonych projektantów. Niezależnie jak jest w Twoim przypadku, z pewnością zdajesz sobie sprawę, że odpowiedni projekt pozwoli na idealne wykorzystanie przestrzeni oraz sprawi, że stanie się ona wizytówką. Jeżeli chciałbyś wypróbować swoich sił i samodzielnie zaaranżować swoje mieszkanie, z pewnością przydadzą Ci się poniższe wskazówki.

Przestronne i pozytywne wnętrza – jak je stworzyć?

Przeglądając oferty wynajmu lub sprzedaży mieszkań, z pewnością zauważyłeś, że wiele z nich opisywane jest jako przestronne. Nic dziwnego, duża i swobodna przestrzeń kojarzy nam się z luksusem oraz bogactwem. Przykładem mogą być przedwojenne kamienice, które zawsze miały bardzo wysokie sufity. Co jednak możesz zrobić, jeżeli nie możesz pozwolić sobie na duży metraż? Aby optycznie powiększyć przestrzeń, wystarczy zastosować kilka trików. Przede wszystkim należy wyeliminować wszelkie zbędne sprzęty. Zamiast wielkogabarytowych mebli lepiej postawić na mniejsze, które nie będą dominować i przytłaczać wnętrza.

Dekoracja wnętrz a kolory – co musisz wiedzieć?

Dużo może zdziałać zwłaszcza odpowiedni dobór kolorów – decydując się na konkretne barwy, warto kierować się zarówno funkcją nasze pomieszczenia, jak i własnymi upodobaniami. Najbezpieczniejszym wyborem jest biel – pasuje niemal do każdej przestrzeni oraz łatwo dobrać do niego bardziej intensywne dodatki. Mieszkania w którym dominuje biel, sprawiają wrażenie czystych oraz przytulnych. Nie można jednak przesadzić z tym kolorem, ponieważ zamiast schludnego wnętrza otrzymasz nudną i sterylną przestrzeń. Dobrym rozwiązaniem jest sięganie po różne odcienie bieli oraz przełamanie jej innymi barwami – w ostatnim czasie modny styl aranżacji wnętrz shabby chic, w którym dominują meble stylizowane na stare. Co jeszcze warto wiedzieć o kolorach? Można podzielić je na ciepłe i zimne – te pierwsze zwiększają uczucie przytulności, jednak kosztem przestronności.

Możesz również polubić…