Czy warto zdecydować się na klimatyzator?

Letnie upały jak co roku skłaniają wielu do rozważenia zakupu klimatyzatora. Wiele osób odkłada decyzję o zakupie, tłumacząc sobie, że sezon letni w Polsce jest relatywnie krótki, a większość czasu temperatury pozwalają na obycie się bez tego urządzenia. W rzeczywistości pompa ciepła, jaką jest klimatyzator ma znacznie więcej zastosowań niż tylko chłodzenie.

Przyjemny chłód latem

Oczywiście podstawowe zastosowanie klimatyzatorów to chłodzenie – co do tego nie ma wątpliwości. Podczas letnich upałów niewiele miejsc zapewnia równie przyjemny odpoczynek, co pobyt w ochłodzonym pomieszczeniu. Szczególnie osoby starsze i narzekające na problemy z oddychaniem docenią zalety stałej temperatury panującej we wnętrzu klimatyzowanego pomieszczenia.

Ciepło zimą

Nie wszyscy wiedzą, że klimatyzatory domowe Łódź jako pompy ciepła mogą nie tylko wydajnie chłodzić, ale także bardzo skutecznie i efektywnie ogrzewać pomieszczenia. W większości zakresów temperatur panujących w naszym klimacie wydajność klimatyzatorów może wynosić nawet 500% – z 1 kW pobranej energii potrafią wytworzyć aż do 5 kW ciepła. W praktyce więc pozwala to na wydajne i bezobsługowe ogrzewanie pomieszczeń. Termostat i łatwa regulacja pomogą w ustawieniu optymalnych warunków we wnętrzu mieszkania.

Osuszają

Masz w zwyczaju suszyć pranie w mieszkaniu? Narzekasz na nadmierną wilgoć, a może nawet i grzyb? W takim razie z pewnością ucieszy cię fakt, że klimatyzatory bardzo skutecznie osuszają powietrze we wnętrzu pomieszczeń. Na tyle skutecznie, że ich wydajność jest porównywalna z profesjonalnymi osuszaczami powietrza. Koniec problemów z zaduchem, grzybem i wilgocią!

Oczyszczają

Klimatyzatory, dzięki wbudowanym filtrom są bardzo skutecznym narzędziem w walce o czyste powietrze w pomieszczeniu. Jeśli nie zaniedbuje się regularnej konserwacji i czyszczenia filtrów, to właśnie klimatyzatory okazują się świetnym sposobem na oddychanie pełną piersią. Docenią to zwłaszcza mieszkańcy dużych miast i regionów, w którym zanieczyszczenie powietrza jest szczególnie palącym problemem.

Możesz również polubić…