Jaki materac dla niemowlaka?

Dobry materac ma duże znaczenie już od pierwszych dni życia. Właśnie dlatego wielu rodziców zastanawia się, jaki materac wybrać dla swojej pociechy. Polecamy najlepsze materace dla niemowlaka!

Wokół wyboru materaca dla niemowląt narosło wiele mitów. Często można spotkać się między innymi z przekonaniem, że materac ten musi być twardy, że powinien być wykonany z warstwą naturalnej gryki. Specjalnie z myślą o rodzicach stworzyliśmy poradnik, z którym znalezienie dobrego materaca nie będzie już kłopotem!

Jaki rodzaj materaca dla niemowlaka wybrać?

Dobry materac dla niemowlaka powinien zapewnić mu pełen komfort snu, czyli powinien spełniać taką samą rolę, jak materac dla osoby dorosłej.

Dla niemowląt poleca się przede wszystkim materace piankowe, które są bardziej higieniczne od materaców sprężynowych, na przykład kieszeniowych. To przekłada się na mniejsze ryzyko rozwoju drobnoustrojów, w tym pleśni, bakterii, roztoczy.

Warto postawić zatem na materace wysokoelastyczne, termoelastyczne albo na materace lateksowe, które są obecnie najlepszym typem materaców dostępnych na rynku.

Należy także uważać na materace gryczane i kokosowe. Chociaż mogą być komfortowe, to jednak wtedy, gdy nie będą właściwie wietrzone, także po zamoczeniu, mogą stać się siedliskiem niebezpiecznej dla dziecka pleśni.

Materac dla niemowlaka – miękki czy twardy?

Wielu rodziców zastanawia się także nad tym, jaka twardość materaca dla dziecka będzie najlepsza. Czy lepiej zdecydować się na ten miękki, a może twardy?

Zasadniczo, najlepszy będzie materac średnio-miękki, czyli H2 oraz średnio-twardy, czyli H3. Dzięki temu będzie mógł on zapewnić właściwe podparcie dla kręgosłupa, a także wspierać prawidłowy rozwój.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Przy zakupie materaca dla niemowlaka warto także wybrać model wyposażony w nieprzemakalny pokrowiec, który zabezpieczy materac przed zniszczeniem.

Wysokiej jakości materace dla niemowląt można zakupić w wielu sklepach, w tym także w specjalistycznych sklepach z materacami działających stacjonarnie i online.

Więcej na: www.estella-materace.pl

Możesz również polubić…