Wybieramy baterię do nowoczesnej kuchni

Funkcjonalne wyposażenie kuchenne sprawia, że pomieszczenie staję się ergonomiczne i komfortowe, a wykonywanie w nim wszelkich czynności wyjątkowo przyjemne. Niezbędnym elementem w każdej kuchni jest bateria umiejscowiona nad zlewozmywakiem. Jaki model wybrać, aby był praktyczny oraz wyróżniał się estetycznym wyglądem?

Nowoczesne baterie kuchenne

Baterie termostatyczne – to modele, które posiadają dwa pokrętła. Jedno służy do regulowania strumienia, a drugie do ustawiania odpowiedniej temperatury. Zaletą tego modelu jest wbudowany automatyczny układ, który cały czas dba o zachowanie odpowiedniej temperatury – nawet jeżeli zmniejszamy ciśnienie wody. Takie baterie polecane są do domów z dziećmi, ponieważ posiadają mechanizm, który uniemożliwia ustawienie temperatury wody powyżej 38 stopni Celsjusza.

Baterie bezdotykowe – to nowatorskie rozwiązanie, które znane jest z miejsc użyteczności publicznej, ale coraz częściej pojawia się w domowych kuchniach. Strumień wody pojawia się automatycznie, gdy wykryje obiekt znajdujący się pod kranem. To praktyczny oraz higieniczny model, który nie wymaga obsługi dłońmi, jednak bywa kłopotliwy, jeżeli chcemy napełnić garnek wodą.

Bateria z podgrzewaczem – ten rodzaj baterii kuchennej posiada dodatkowy podgrzewacz, który w każdej chwili zapewni nam wrzącą wodę. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy stosować czajnika, a koszty zużycia energii stają się niższe. Specjalny system zabezpieczający chroni domowników przed oparzeniem.

Bateria z filtrem wodnym – to rozwiązanie na miarę XXI wieku. Skuteczny filtr zamontowany przy baterii kuchennej sprawia, że w każdym momencie możemy pić bezpieczną i zdrową wodę prosto z kranu.

Na co zwracać uwagę wybierając baterię kuchenną?

Szeroki wybór armatury kuchennej sprawia, że możemy wybierać między najróżniejszymi modelami oraz funkcjami dodatkowymi. Na co warto zwrócić uwagę?

Dobre baterie kuchenne wyposażone są perlator – jest to nakładka na wylewkę, której zadaniem jest oszczędzanie wody. Sprawia ona, że woda jest napowietrzona, co poprawia komfort użytkowania, a samej wody używa się znacznie mniej. Mechanizmem, który zwiększa żywotność armatury kuchennej, jest system zapobiegający osadzaniu się kamienia na jej głowicach.

Możesz również polubić…