Zalety podłóg szklanych

Szkło od dawna pojawia się w naszych wnętrzach – na meblach, drzwiach, balustradach. Jednak stosunkowo nowym zastosowaniem tego surowca jest wykorzystanie go jako pokrycie podłogi. Jest to rozwiązanie, które jednych fascynuje, a drugich przeraża. Jakie są najistotniejsze zalety szkła na podłogach?

Największym uprzedzeniem kupujących jest wytrzymałość powierzchni, która jest wykonana z materiału kojarzonego z kruchością. Jednak w przypadku pokryć podłogowych, zastosowane szkło posiada odmienne właściwości. Panele szklane są wykonane ze szkła hartowanego, następnie łączone, laminowane i pokryte folią PVB. Dzięki temu charakteryzują się bardzo wysoką odpornością na uszkodzenia. Filmowe sceny o pękających szklanych mostach niech zatem zostaną w świecie fikcji – w rzeczywistości odpowiednio przygotowane szkło to jeden z bardziej wytrzymałych surowców, z których wykonuje się posadzki.

Folie, które wykorzystuje się przy produkcji paneli, mają znaczące właściwości izolacyjne. Przekłada się to na fakt, że podłogi ze szkła stanowią świetna barierę dla dźwięku. Znakomicie sprawdzą się we wnętrzach, które mają być jasne i wpuszczać światło, ale jednocześnie być dźwiękoszczelne.
Co więcej, szkło to alternatywa dla tradycyjnych płytek. Dzięki pokryciu antypoślizgowemu, nadaje się do pomieszczeń takich jak łazienka czy kuchnia. Natomiast ze względu na przepuszczalność światła, panele szklane mogą stanowić idealną posadzkę balkonów czy tarasów. Będą również ciekawą opcją na posadzkę na antresolach i półpiętrach.

Panele szklane są również niesamowicie wygodne w utrzymaniu. Czyszczenie ich jednolitej powierzchni pozbawionej fug i łączeń jest bardzo proste. Ponadto na rynku jest dostępne coraz więcej środków antystatycznych, które dodatkowo zminimalizują przyleganie kurzu.
Podłogi ze szkła to innowacyjne rozwiązanie, które charakteryzuje niepowtarzalne i nieznane nigdy wcześniej walory estetyczne. Ponadto okazują się bardzo wytrzymałe i wygodne w użytkowaniu. Każdy, kto uwielbia minimalistyczne, nowoczesne, przejrzyste wnętrza, zakocha się w tym surowcu.

Możesz również polubić…