Łatwe przechowywanie w gabinecie lekarskim

W gabinetach lekarskich przechowuje się różne przedmioty. Aby było to jeszcze łatwiejsze, warto wybrać odpowiednie meble medyczne.

 

Dokumentacja pacjentów, książki poświęcone medycynie, podstawowe leki oraz akcesoria przeznaczone do badań, bloczki do wypisywania recept, ulotki dla pacjentów, sprzęty medyczne, na przykład do mierzenia ciśnienia, odzież medyczna – to tylko niektóre przedmioty przechowywane w gabinetach lekarskich.

W sprzedaży możemy znaleźć różnego rodzaju meble medyczne przeznaczone do przechowywania. Co warto wybrać do gabinetu?

Szafy medyczne

Podstawowym elementem wyposażenia każdego gabinety lekarskiego są szafy – to meble medyczne pozwalające na łatwe przechowywanie różnych przedmiotów.

Najczęściej do gabinetów wybierane są szafy medyczne jednodrzwiowe lub dwudrzwiowe wykonane z blachy, z przeszklonymi drzwiami i płkami wykonanymi ze szkła. Szafy zamykane są na klucze, dzięki czemu nie mają do nich dostępu osoby postronne. Wybrane modele mogą posiadać kółka jezdne.

Asystory – szafki medyczne na kółkach

Przy prowadzeniu różnych badań i zabiegów w gabinecie lekarskim bardzo pomocne będą również asystory – to meble medyczne w postaci niewielkich szafek na kółkach. Dzięki temu lekarz może mieć je zawsze pod ręką.

Asystory najczęściej mają postać smukłego słupka i wyposażone są w kilka szuflad oraz przeszklony lub metalowy blat.

Biuro medyczne

Łatwiejsze przechowywanie w gabinetach medycznych jest możliwe również dzięki biurkom medycznym. Biurka przeznaczone dla lekarzy mogą być wyposażone w szereg różnych półek, szuflad oraz szafek, dzięki czemu lekarz może mieć pod ręką wszystkie wymagane przedmioty.

Na biurku medycznym lekarz może także przechowywać swój komputer – w przypadku komputerów stacjonarnych biurko może posiadać specjalną przegrodę na jednostkę główną komputera, a także wysuwaną półkę do umieszczenia na niej klawiatury.

Dostępne w sprzedaży meble medyczne do gabinetu lekarskiego przeznaczone do przechowywania można sprawdzić już teraz na stronach internetowych ich producentów i sprzedawców.

Możesz również polubić…