Dieta i suplementy na piękne włosy

Gęste i lśniące włosy to wyjątkowa ozdoba. Zadbanie o ich doskonałą kondycję może jednak stanowić nie lada wyzwanie – szczególnie, jeżeli jesteśmy wielbicielkami ich zapuszczania. Aby zadbać o fryzurę w sposób kompleksowy, oprócz codziennej pielęgnacji i regularnych wizyt u fryzjera, warto przyjrzeć się swojej diecie.

Co jeść na piękne włosy?

O piękne włosy warto dbać nie tylko z zewnątrz stosując różnego rodzaju kosmetyki do pielęgnacji, ale również od środka. Szczególnie ważna jest odpowiednia dieta, która może poprawić ich kondycję oraz zapobiegać wypadaniu. Najlepsi fryzjerzy przekonują, że duet – w postaci starannie dobranej pielęgnacji i odpowiedniej diety może przynieść spektakularne rezultaty. Co wiec warto jeść? Pożądana jest witamina A oraz Beta-karoten, które znajdziemy nie tylko w marchewce, ale też w pomidorach, brokułach, marchwi oraz sałacie. Poprawiają one wzrost włosów oraz chronią je przed szkodliwymi czynnikami. Dietę warto uzupełnić też w składniki bogate w żelazo. Można go szukać w czerwonym mięsie, nabiale, owocach suszonych oraz warzywach strączkowych. Bardzo cennymi składnikami, które wpływają na poprawę wyglądu włosów i cery, są nienasycone kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-6. Znajdziemy je w tłustych rybach morskich – na przykład w łososiu.

Suplementy diety na włosy – jakie i kiedy stosować?

Włosy są szczególnie zmęczone oraz osłabione po zimie oraz po lecie. Zimą narażone są na trudne warunki atmosferyczne – takie jak minusowe temperatury, śnieg i wiatr – oraz na regularne obtarcia i złamania pod grubymi czapkami. Natomiast podczas wakacji ich stan pogarszają promienie słoneczne, słona woda w morzu albo chlorowana w basenie. Są to więc pory roku, w których warto pomyśleć o poświeceniu swoim włosom szczególnej uwagi. Jeżeli same kosmetyki nie przynoszą pożądanych rezultatów, warto zainwestować w dobrej jakości suplementy diety. Najlepszy efekty przynosi biotyna oraz wyciąg ze skrzypu polnego. Preparaty takie mogą też zawierać cysteinę, biotynę oraz drożdże. Biorą one udział w produkcji keratyny, dlatego szybko poprawiają wygląd włosów. Do innych składników należą: pokrzywa, tauryna, katechina, proteiny sojowe oraz cholina.

 

Możesz również polubić…