Farbowanie włosów – w domu czy u fryzjera?

Niemal każda kobieta chociaż raz w życiu farbowała włosy – niezależnie, czy była to drastyczna metamorfoza czy jedynie subtelne przyciemnienie lub nadanie włosom jasnych refleksów. Z pewnością koloryzacja włosów w domowym zaciszu ma wiele zwolenników. Dlaczego jednak warto powierzyć wykonanie tego zabiegu specjaliście?

Przede wszystkim – jakość farby

Farba drogeryjna dostępna dla wszystkich, a kosmetyki profesjonalne dostępne w salonach fryzjerski – czy jest między innymi jakakolwiek różnica? Oczywiście, że tak i to znacząca! Powszechnie dostępne farby zawierają uniwersalne, silne składniki, które mogą wysuszać włosy i je niszczyć. Natomiast produkty stosowane przez profesjonalistów bazują na zaawansowanych technologiach oraz zawierają w składzie olejki, które dodatkowo pielęgnują włosy. W przypadku specjalistycznych farb możemy też liczyć na dłuższą trwałość. Wymarzony odcień utrzymuje się nawet po wielu myciach. Włosy posiadają atrakcyjny blask oraz są miłe i miękkie w dotyku – efektu takiego nie osiągniemy decydując się na farbowanie w domowym zaciszu, chyba że odwiedzimy dobry sklep fryzjerski online i sięgniemy po profesjonalne farby fryzjerskie.

Jaki efekt chcemy osiągnąć? 

Podobno, jeszcze nikt nie uzyskał identycznego koloru włosów, jak te prezentowane na kartonikach farb do koloryzacji. W praktyce oznacza to, że nigdy nie możemy być pewni efektu, jaki utrzymamy podejmując się farbowania na własną rękę. Farby drogeryjne zawierają w zestawie uniwersalną „wodę utlenioną”, które nie tylko bardziej niszczy włosy, ale też łączenie kolorów za jej pomocą jest niezwykle trudne. W salonie kosmetycznym, to profesjonalista dobiera odpowiedni aktywator uwzględniając przy tym odcień naszych włosów – między innymi czy mają ciepłą, czy chłodną tonację. Pomoże to uzyskać równomierny efekt. Co więcej, ekspert jest w stanie w perfekcyjny sposób wykonać tak skomplikowane farbowanie, jak ombre czy pasemka.

Koloryzacja w salonie, czyli chwila wytchnienia

Każdy, kto farbował włosy w profesjonalnym salonie zdaje sobie sprawę, jak przyjemny może być to zabieg. Nie trzeba z zegarkiem w ręce pilnować czasu, zmywać włosów nad wanną w niekomfortowej pozycji i nie obawiać się o zniszczenie ulubionych ubrań. Chociaż farbowanie takie przebiega nieco wolniej – ze względu na mniejsze stężenie substancji aktywnych, co ma na celu mniejsze zniszczenie włosów – czas ten jest wyjątkowo przyjemny i relaksujący.

Możesz również polubić…