Zasłony i firany do biura

Biuro to miejsce, które rządzi się swoimi prawami. Z jednej strony powinno być estetycznie zaaranżowane, ponieważ jest wizytówką danego przedsiębiorstwa, natomiast z drugiej musi być funkcjonalne, aby umożliwiać skupienie i wydajną pracę. Dużym wyzwaniem jest wybranie odpowiedniej dekoracji okna w biurze. W miejscu tym nie sprawdzą się typowe firanki czy zasłony, jakie często znajdują się w domu. Co więc będzie najlepszym wyborem?

Jak zaaranżować okna w biurze?

Zasłony i firany w biurze spełniają kilka ważnych funkcji – wśród nich aspekt dekoracyjny nie jest jednak najważniejszy. Ich głównym zadaniem jest zapewnienie użytkownikom komfortowych warunków, które sprzyjają wydajnej pracy. Osłony między innymi chronią pomieszczenie przed dostawaniem się promieni słonecznych do wnętrza, dzięki czemu zabezpieczają je przed nadmiernym nagrzewaniem. W dodatku zapewniają komfort świetlny – chronią pracowników przed refleksami światła, które odbija się od monitora i potrafi znacząco utrudnić wykonywanie nawet najprostszych obowiązków. Zasłony zapewniają też prywatność oraz zapobiegają dekoncentracji – szczególnie, jeżeli biuro znajduje się na parterze tuż obok ruchliwej ulicy. Do tego tematu należy jednak podejść bardzo starannie – nie każdy rodzaj osłony okiennej sprawdzi się w miejscu publicznym. Między innymi muszą one spełniać rygorystyczne wymagania przeciwpożarowe.

Polecamy: www.arespol.pl

Jakie zasłony okienne do biura?

Osłony okienne w biurze powinny być funkcjonalne, praktyczne oraz łatwe w utrzymaniu czystości. Ponadto muszą prezentować się estetycznie, świadcząc o profesjonalnym podejściu przedsiębiorstwa. Propozycją, która spełnia te wszystkie wymagania są między innymi żaluzje – kiedyś stosowano głównie lamele aluminiowe, obecnie coraz częściej stawia się na drewniane, które wpisują się w przytulne i ekologiczne wnętrze. Żaluzje mogą też być wykonane z PCV – ich zaletą jest to, że tłumią promienie słoneczne, ale nie ograniczają dopływu światła naturalnego do wnętrza. W dodatku są trudno palne oraz posiadają właściwości antystatyczne. W biurach sprawdzają się też rolety – powinny być jednak utrzymane w stonowanych kolorach, które nie rzucają się w oczy, bez wyraźnych wzorów. Lepiej odpuścić sobie motywy kwiatowe, które nie prezentują się profesjonalnie. Doskonałym wyborem są rolety typu dzień/noc umożliwiające precyzyjne dostosowywanie ilości światła. Oryginalnym rozwiązaniem są żaluzje plisowane – prezentują się schludnie i estetycznie, jednak dzięki nietypowym kształtom wprowadzają do wnętrza powiew świeżości.